Неизвестни фактически твърдения за Мекотели
Метформин намалява стареенето на органите при мъжки маймуни
Разнообразие от черупки на мекотели Черупката е образувание, секретирано от мантийната обвивка на тялото на мекотелите. Изградена е от три пласта. Най-външният е рогов (нарича се и конхиолинов), средният е варовиков, а вътрешният е седефен (бисерен). Конхиолиновият пласт е най-тънък и образуван от органично хитиноподобно вещество, което след смъртта на животните бързо се разрушава. Варовиковият пласт е образуван от множество перпендикулярно разположени варовити миниатюрни призми, слепени с органичен цимент.
Двукрилите са наречени така заради сдвоените си черупки. Черупките на двучерупчетата се състоят от две половини, огледални изображения една на друга, които са съединени в единия край от гъвкава панта. Всяка половина е асиметрична и закръглена, така че когато е затворена срещу противоположното си число, това образува куполно пространство близо до шарнирния ръб на черупката, което побира по-голямата част от тялото на двучерупчестата и се стеснява към ръба на черупката, която се отваря.
Дишат чрез един или два чифта хриле (ктенидии). Могат да дишат и чрез мантийната си празнина.
Тези градежи са свидетелство за някои от най-дълговечните постижения и най-вълнуващи загадки.
Растителноядните мекотели се хранят с водорасли. Част от тях се хранят с едноклетъчни водорасли, които се остъргват с радулата от различни повърхности. Други консумират талусни водорасли като например различни кафяви водорасли, отново с помощта на радулата.
Whenever you click a connection to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search engine results, it will eventually present the modern Wikiwand interface.
Нервната система е силно развита. Състои се от мозък и периферна част.
Цефалоподите , најнапредните мекотели, вклучуваат октоподи, лигњи, сипа и наутилус.
Подофилотоксин крем. Подофилотоксин крем се използва извън етикета и не се препоръчва за бременни жени или деца.
Мекотелите са многочислена и разнообразна група животни, мекотели чийто начин на живот е изключително разнообразен.
Някои октоподи например се свиват на топка като парче корал и използвайки две от пипалата си, пълзят бавно по морското дъно.
Додека полжавите и полжавите од семејството на гастроподи се јадат ширум светот (вклучително и како ескаргот во француски ресторан), бивалвите се поважни како извор на храна за луѓето, вклучувајќи школки, школки, остриги и други подморски деликатеси.
Раждането на Венера. Фреска от Помпей Мидите често са свързвани с древногръцката богиня Афродита и нейния римски аналог Венера. Според легендата богинята се ражда от морската пяна, стъпила на черупката на мида.